تاریخ انتشار : شنبه 19 خرداد 1403 - 10:56
کد خبر : 8824

گروه بندی و برنامه کامل رقابت‌های یورو ۲۰۲۴

گروه بندی و برنامه کامل رقابت‌های یورو ۲۰۲۴
با مشخص شدن گروه‌های ۶ گانه جام ملت‌های اروپا، برنامه کامل این تورنمنت یک ماهه اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری سه امتیاز، رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ از جمعه هفته جاری در برلین آلمان آغاز می شود. هفدهمین دوره یورو یک تفاوت بزرگ بادوره‌های قبلی دارد. تعداد شرکت کننده‌های این دوره به  ۲۴ تیم  افزایش یافته است.

بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته گروه‌بندی این مسابقات به شرح زیر است:

گروه A: آلمان، اسکاتلند، مجارستان و سوییس
گروه B:
اسپانیا، کرواسی، ایتالیا و آلبانی
گروه C:
اسلوونی، دانمارک، صربستان و انگلیس
گروه D:
لهستان، هلند، اتریش و فرانسه
گروه E:
بلژیک، اسلواکی، رومانی و اوکراین
گروه F:
ترکیه، گرجستان، پرتغال و چک

* ۱۰ ورزشگاه محل میزبانی رقابت‌ها

هفدهمین دوره رقابت‌ها به میزبانی ۱۰ شهر برگزار می‌شود. در این میان، تمامی ایالت‌های اصلی کشور آلمان در لیست استادیوم‌های میزبان حداقل یک نماینده دارند و شهرهای میزبان به ۳ دسته تقسیم شده‌اند. دسته اول شامل برلین (الیمپیا اشتادیون)، هامبورگ (فولکسپارک اشتادیون) و لایپزیش (ردبول آرنا) در شمال و شمال شرقی کشور آلمان، دسته دوم شامل دورتموند (وستفالن اشتادیون)، دوسلدورف (مرکور اشپیل آرنا)، گلزن کرشن (فلتینس آرنا) و کلن (راین انرژی اشتادیون) در نیمه غربی کشور و همچنین دسته سوم که شهرهای فرانکفورت (ولد اشتادیون)، مونیخ (آلیانتس آرنا) و اشتوتگارت (مرسدس بنز آرنا) در جنوب خاک آلمان در آن قرار خواهند گرفت. مسابقات دور گروهی صرفاً در استادیوم‌های ۲ دسته به انجام خواهند رسید و تیم‌ها به وسیله قطارهای بین شهری یا اتوبوس در خاک آلمان جابه‌جا می‌شوند.

برنامه کامل بازی‌های یورو ۲۰۲۴

طبق اعلام یوفا برنامه کامل بازی‌های مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

مرحله گروهی
جمعه ۲۵ خرداد
آلمان – اسکاتلند (مونیخ؛ ۲۲:۳۰ به وقت تهران)

شنبه ۲۶ خرداد
اسپانیا – کرواسی (برلین؛۲۰:۳۰)
ایتالیا – آلبانی (دورتموند؛ ۲۲:۳۰)
مجارستان – سوئیس (کلن؛ ۱۶:۳۰)

یکشنبه ۲۷ خرداد
صربستان – انگلیس (گلزن‌کرشن؛ ۲۳:۳۰)
لهستان – هلند (هامبورگ؛ ۱۶:۳۰)
اسلوونی – دانمارک (اشتوتگارت؛ ۱۹:۳۰)

دوشنبه ۲۸ خرداد
اتریش – فرانسه (دوسلدورف؛ ۲۳:۳۰)
بلژیک – اسلواکی (فرانکفورت؛ ۱۹:۳۰)
رومانی – اوکراین (مونیخ؛ ۱۶:۳۰)

سه‌شنبه ۲۹ خرداد
پرتغال – کرواسی (لایپزیگ؛ ۲۳:۳۰)
ترکیه – گرجستان (دورتموند؛ ۱۹:۳۰)

چهارشنبه ۳۰ خرداد
کرواسی – آلبانی (هامبورگ؛ ۱۶:۳۰)
اسکاتلند – سوئیس (کلن؛ ۲۲:۳۰)
آلمان – مجارستان (اشتوتگارت؛ ۱۹:۳۰)

پنجشنبه ۳۱ خرداد
اسپانیا – ایتالیا (گلزن‌کرشن؛ ۲۲:۳۰)
دانمارک – انگلیس (فرانکفورت؛ ۱۹:۳۰)
اسلوونی – صربستان (مونیخ؛ ۱۶:۳۰)

جمعه اول تیر
لهستان – اتریش (برلین؛ ۱۹:۳۰)
هلند – فرانسه (لایپزیگ؛ ۲۲:۳۰)
اسلواکی – اوکراین (دوسلدورف؛ ۱۶:۳۰)

شنبه ۲ تیر
گرجستان – جمهوری چک (هامبورگ؛ ۱۶:۳۰)
ترکیه – پرتغال (دورتموند؛ ۱۹:۳۰)
بلژیک – رومانی (کلن؛ ۲۲:۳۰)

یکشنبه ۳ تیر
سوئیس – آلمان (فرانکفورت؛ ۲۲:۳۰)
اسکاتلند – مجارستان (اشتوتگارت ۲۲:۳۰)

دوشنبه ۴ تیر
کرواسی – ایتالیا (لایپزیگ؛ ۲۲:۳۰)
آلبانی – اسپانیا (دوسلدورف؛ ۲۲:۳۰)

سه‌شنبه ۵ تیر
هلند – اتریش (برلین؛ ۱۹:۳۰)
فرانسه – لهستان (دورتموند؛ ۱۹:۳۰)
انگلیس – اسلوونی (کلن؛ ۲۲:۳۰)
دانمارک – صربستان (مونیخ؛ ۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۶ تیر
جمهوری چک – ترکیه (هامبورگ؛ ۲۲:۳۰)
گرجستان – پرتغال (گلزن‌کرشن؛ ۲۲:۳۰)
اسلوواکی – رومانی  (فرانکفورت؛ ۱۹:۳۰)
اوکراین – بلژیک (اشتوتگارت؛ ۱۹:۳۰)

مرحله یک هشتم نهایی
شنبه ۹ تیر
بازی ۳۷: تیم اول گروه A – تیم سوم گروه C (دورتموند؛ ۲۲:۳۰)
بازی ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B (برلین؛ ۱۹:۳۰)

یکشنبه ۱۰ تیر
بازی ۳۹: تیم اول گروه B – تیم سوم یکی از گروه‌های A،D،E یا F (کلن؛ ۲۲:۳۰)
بازی ۴۰: تیم اول گروه C – تیم سوم یکی از گروه‌های D، E یا F (گلزن‌کرشن؛ ۱۹:۳۰)

دوشنبه ۱۱ تیر
بازی ۴۱: تیم اول گروه F – تیم سوم یکی از سه گروه A، B یا C (فرانکفورت؛ ۲۲:۳۰)
بازی ۴۲: تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E (دوسلدورف؛ ۱۹:۳۰)

سه‌شنبه ۱۲ تیر
بازی ۴۳: تیم اول گروه E – تیم سوم یکی از گروه‌های A، B، C یا D (مونیخ؛ ۱۹:۳۰)
بازی ۴۴: تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F (لایپزیگ؛ ۲۲:۳۰)

مرحله یک چهارم نهایی
جمعه ۱۵ تیر

بازی ۴۵: برنده بازی ۳۹ – برنده بازی ۳۷ (اشتوتگارت؛ ۱۹:۳۰)
بازی ۴۶: برنده بازی ۴۱ – برنده بازی ۴۲ (هامبورگ؛ ۲۲:۳۰)

شنبه ۱۶ تیر
بازی ۴۷: برنده بازی ۴۳ – برنده بازی ۴۴ (برلین؛ ۲۲:۳۰)
بازی ۴۸: برنده بازی ۴۰ – برنده بازی ۳۸ (دوسلدورف؛ ۱۹:۳۰)

مرحله نیمه نهایی
سه‌شنبه ۱۹ تیر

بازی ۴۹: برنده بازی ۴۵ – برنده بازی ۴۶ (مونیخ؛۲۲:۳۰)
چهارشنبه ۲۰ تیر
بازی ۵۰: برنده بازی ۴۷ – برنده بازی ۴۸ (دورتموند؛ ۲۲:۳۰)

فینال
یکشنبه ۲۴ تیر

برنده بازی ۴۹ – برنده بازی ۵۰ (برلین؛ ۲۲:۳۰)

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.