تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 مهر 1402 - 20:31
کد خبر : 6665

دقیقی: شمس آذر اینطور نمی تواند ادامه بدهد

دقیقی: شمس آذر اینطور نمی تواند ادامه بدهد
سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین معتقد است با شرایط فعلی اقتصادی شمس آذر قزوین، طول فعالیت این باشگاه بلند مدت نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سه امتیاز، سعید دقیقی در نشست خبری پیش از بازی شمس آذر قزوین مقابل ذوب‌آهن در هفته هفتم لیگ برتر، اظهار داشت: خیلی وقت بود که متاسفانه بازی‌ها برگزار نشده بود و بازی خانگی هم نداشتیم! ما در ۴ بازی ابتدایی خود تنها یک بازی خانگی داشتیم. بازی با تراکتور عقب افتاد و طبق برنامه خدمت مردم قزوین هستیم. بازی، بازی سختی است به علت اینکه وقتی تیمی به دلیل تعطیلی لیگ برتر از شرایط مسابقه دور می‌ماند، حفظ آمادگی برایش سخت است. اینکه بخواهید دوباره در شرایط بازی قرار بگیرید، اولین بازی دوباره ایراداتی در آن پیدا می شود. تلاش ما این است که با توجه به بضاعت‌مان در دیدار فردا کسب حداکثر امتیاز ممکن را داشته باشیم. نفرات و بازیکنان ما خیلی خوب تمرین و تلاش کردند، ان‌شاءالله بتوانند فردا مزد زحمات خودشان را بگیرند.

وی افزود: تیم حریف هم قوی و پُر از بازیکن است. هولدینگ اقتصادی بزرگی به نام ذوب‌آهن از این تیم حمایت می‌کند. زیرساخت‌های آنچنانی دارد. بودجه دو یا سه برابری نسبت به ما دارد. اما تمام این موارد دلیلی نمی‌شود که تلاش نکنیم و برای کسب امتیاز نجنگیم. تلاش ما این است که با توجه به اینکه بعد از این مسابقه دوباره لیگ برتر تعطیل می‌شود، دست پُر از زمین خارج شویم.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین در خصوص آخرین وضعیت بازیکنان تیمش، گفت: تعطیلی لیگ برای تیم‌هایی که از نظر مالی شرایط ضعیف‌تری دارند، بدتر است. چرا که هر چه شما تعطیل می‌شوید زیرساخت ضعیف‌تری برای اردوی خوب می خواهد بازی تداراکاتی خوب برای رسیدن به شرایط مسابقه دارد. وقتی شرایط مالی‌ات خوب نباشد هر یک از این هزینه‌ها عاملی می شود فضا برای شما بسته شود. مثلاً سپاهان با امکانات آنچنانی با زنیت روسیه بازی می کند اما ما مجبوریم در ورزشگاه خانگی بازی با لیگ دو یا لیگ برتری داشته باشیم. برای تیم های متمول این شرایط بهتری است. بعضی تیم‌ها که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند شرایط متفاوت است و راحت‌تر در شرایط بازی قرار می‌گیرند. برای تیمی مثل ما که تازه تاسیس است و اولین سالی است که به لیگ برتر رسیده است قطعاً این فضا سخت خواهد شد. سه بازیکن اصلی خودمان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. ۲۵ بازیکن ما یکدست هستند. آنقدر پول نداشتیم که ستاره بگیریم و بازیکنانی گرفتیم که بتوانند خودشان را در لیگ برتر مطرح کنند.

وی درباره مشکل خط دفاعی تیمش تصریح کرد:  فوتبال ایران از لحاظ مدافع میانی دچار معضل است. تیم‌های بزرگ لیگ  یا از بازیکنان خارجی در این پست استفاده کردند یا از لحاظ سن و سال از بازیکنانی استفاده کردند که مسیر پایان فوتبال خودشان را طی می‌کنند. در فاز حمله خیلی خوب مشغول کار هستیم اما در فاز دفاع باید بهتر عمل کنیم. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشیم تیمی که حمله می‌کند قطعا در بخش دفاعی فضای بیشتری نشان می‌دهد. اما برخی اشتباهاتی که در فاز دفاعی داریم به دلیل کمبود تجربه فردی است.  سه مدافع ما روی هم رفته سابقه زیر ۲۰ بازی لیگ برتری دارند. سعید کریمی را در پست دفاع داریم که با تجربه است اما مصدوم بوده و به تازگی شرایط مسابقه رسیده است . یا بازیکن ما که در تیم امید بود و در اختیارمان نبود. هر چه بیشتر بازی کنند  و بازیکنان لیگ برتری تنه به تنه شوند، کیفیت‌شان بالاتر می‌آید.

دقیقی درباره آخرین وضعیت دو بازیکن شمس آذر که با تیم امید در بازی‌های آسیایی هانگژو حاضر شدند، گفت:  سینا سعیدی‌فر  و حسین گودرزی هر دو سر تمرین حاضر بودند و ان‌شاءالله فردا در خدمت‌شان هستیم. حسین گودرزی بازیکن بلند پروازی است و قصد دارد به بالاترین سطح فوتبال برسد. سیناسعیدفر با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند به تیم کمک کند.

وی درباره شایعاتی پیرامون اختلافش با مدیرعامل باشگاه، گفت: اگر شمس آذر موفقیتی کسب کرده و  در سال دوم فعالیتش  با اختلاف قهرمان لیگ دسته اول فوتبال ایران شد به دلیل تلاش یک مجموعه‌ی متشکل از مالکین، کادر، بازیکنان تا مسئولین استانی بود. در هر تیمی چالش وجود دارد و چالش می‌تواند زمینه پیشرفت را فراهم کند.در حال حاضر زیرساخت‌های شمس آذر، حتی اندازه تیم لیگ یکی نیست و  باید به مرور زمان این مشکل رفع شود. مدیرعامل و مالک در تلاش برای رفع این موضوع هستند.  کمپ تیم امید سپاهان  به اندازه کل تیم شمس بزرگسالان شمس آذر است. با کمترین بودجه و پول در لیگ برتر حضور داریم. از زحمات مالکین  تیم تقدیر می‌کنیم. اما وقتی پای منافع شمس آذر در میان باشد دست‌مان بالا است و اگر لازم باشد از کار کنار می‌روم . هر چند این تیم را مثل بچه خودم بزرگ کردم و  با بحران یا چالش‌هایی که در فصل داشتیم، پیش رفتیم.

سرمربی شمس آذر ادامه داد: ما اگر در لیگ برتر منفی سه امتیاز را نداشتیم در حال حاضر تیم یازده جدول بودیم. این اتفاق در شرایطی می‌افتد که از چهار بازی ابتدایی، سه مسابقه خارج از خانه داشتیم. هر چند می توانیم بهتر باشیم. طبق آمار سایت‌های آماری فوتبال کشور، ما هجومی‌ترین تیم لیگ بودیم. ولی این راهی که پیش‌رو داریم راه طولانی مدتی است. اگر فقط این فصل را ببینیم وامصیبتا. اگر منابع پایدار ایجاد نکنیم من اعتقاد دارم با این فرم از کار خیلی زود این موهبتی(حضور شمس آذر در لیگ برتر) که به ما داده شده از ما گرفته می شود. خیلی از استان‌ها به دنبال امتیاز لیگ یک هستند و از مدیران فدراسیون فوتبال خواستار این مسئله هستند. اما  ما در استان قزوین جزو هشت استانی هستیم که امتیاز لیگ برتری داریم. استان قزوین باید قدر امتیاز لیگ برتری خودش را بداند. اگر به شکل بازی به بازی کار کنیم و قصد داشته باشیم که جلو هولدینگ‌های اقتصادی که حامیان مالی تیم‌های لیگ برتری هستند، بایستیم، کارمان سخت می‌شود.

دقیقی درباره سبک هجومی بازی تیمش، گفت: هر مربی یک سبک کاری دارد. همان فصلی که در لیگ دسته اول قهرمان شدیم، تمام رکوردهای ادوار لیگ یک را زدیم. هر چه سطح فوتبال بالاتر می‌رود کار را سخت می‌کند. قطعاً فرم بازی‌مان به این شکل ادامه پیدا می‌کند اما باید نقاط ضعف‌مان در بخش دفاعی را برطرف کنیم ضمن اینکه در اولین فرصت در همه خطوط تیم را ترمیم کنیم.

وی افزود:فرصت مثل ابر بهاری می ماند اگر زمان را از دست بدهیم و تیم وارد چالش شود، دیگر نمی‌شود تیم را ساخت. هر چیزی را باید در زمان خودش ساخت. صعود تیم ما دی ماه گذشته مسجل شد. همان زمان درخواست امکانات داشتیم. باید از اسپانسر تیم حمایت شود و هیئت امنایی تشکیل شود که از باشگاه حمایت کند. از مالکین باشگاه ممنونیم که از زندگی خود می زنند و برای ورزش استان فعالیت می‌کنند. اما اگر به این شکل باشد عمر این فعالیت طولانی نخواهد بود. به واقع اینجا باشگاه خصوصی است. مثل ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتور، استقلال و پرسپولیس منابع مالی نداریم. ۱۰ تا ۱۵ درصد قرارداد پرسپولیس و استقلال ۱۰۰ درصد قرارداد بازیکن شمس آذر. ۲۰ درصد قرارداد بازیکنان شمس آذر اندازه ۲۰ درصد قرارداد ۴ بازیکن استقلال و پرسپولیس یا سپاهان است. با همه این اتفاقات و مشکلات با حمایت مردم قزوین پیش می‌رویم  و قصد داریم امتیاز لیگ برتری را حفظ کنیم ولی نیازمند حمایت بیشتر هستیم.

سرمربی شمس آذر گفت: در چند وقت اخیر باشگاه سپاهان را به دلیل هزینه مازاد، ۴۰ میلیارد جریمه کردند. این رقم، پنجاه درصد بودجه ما است . نصف بودجه ما ۴۰  میلیارد تومان است. در استان قزوین شرکت صنعتی و  املاک با ارزش وجود دارد. اعضای شورای شهر و شهردار می‌توانند امکانات تخصیص بدهند. با برنامه‌ریزی می‌توان ۱۰۰ میلیارد که شامل دو قطعه زمین خوب است را به شمس آذر تخصیص داد. این ارقام با توجه به شرایط اقتصادی کشور اصلاً رقمی نیست. ساختمان ۳۰۰ متری بزا۶ واحد ۲۰۰ متری می‌تواند در ۴ یا ۵ فصل بودجه این تیم را تامین کند.  این تیم برای  استان ایجاد شور و نشاط می‌کند و از جرم و بزه جلوگیری می‌کند. هنوز بعضی ارزش شمس آذر را  متوجه نشدند، تیم ملوان ریشه‌دار هفت سال زحمت کشید تا به لیگ برتر بازگردد. ما یک سال به فکر صعود بودیم و  تیم بالا آمد. مردم باید قدرشناس باشند.

وی در پایان گفت: شنیدم بلیط فروشی بوده، استقبال آنچنانی نشده است.  فقط در بازی‌های بزرگ که نباید ورزشگاه پُر شود.  فکر می‌کنم ۳۰ هزار تومان پول بلیط  اندازه پول یک پفک هم نیست و اینقدر ارزش دارد که چند ساعت در کنار خانواده و فرزندان‌تان به تماشای فوتبال بنشینید و از ما حمایت کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.