تاریخ انتشار : سه شنبه 11 بهمن 1401 - 13:51
کد خبر : 5308

رحمتی: بودجه نیم فصل دوم ما چهار میلیارد و نیم بود/ شاگرد یحیی گل محمدی هستم

رحمتی: بودجه نیم فصل دوم ما چهار میلیارد و نیم بود/ شاگرد یحیی گل محمدی هستم
سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم خودش را شاگرد سرمربی پرسپولیس دانست.

 به گزارش سه امتیاز، مهدی رحمتی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس اظهار داشت: اظهار داشت: در حساس ترین برهه لیگ برتر هستیم. همه بازی ها سخت و نزدیک به هم است. در این برهه زمانی ۴ بازی حساس در لیگ و یک بازی حساس در جام حذفی داریم.

وی افزود: فردا با پرسپولیس و بعد با مس رفسنجان، تراکتور، سپاهان و یک بازی هم در جام حذفی داریم که حساسیت ها خاص خودش را دارد. در هفته گذشته سعی کردیم به بازیکنان کاملا شرایط موجود، بازی های حساس و نزدیک به هم را تفهیم کنیم. خداراشکر بازیکنان من نشان دادند به بلوغ فکری و تکامل تاکتیکی رسیده‌اند. شرایط را به خوبی درک می کنند. این را در بازی های قبل نشان داده اند.

رحمتی گفت: فردا با تیمی بازی داریم که کادر فنی و بازیکنان خیلی خوب در سطح ملی دارد. ولی آلومینیوم هم نشان داده در بازی های بزرگ خوب کار می کند. تمام تلاشمان را به کار می گیریم که یک فوتبال زیبا را به نمایش بگذاریم. با توکل به خدا و همت بچه ها، ان شاالله از زمین سربلند بیرون بیاییم.

سرمربی آلومینیوم اراک در مورد تقابل با پرسپولیس یحیی گل محمدی، عنوان کرد: من از بچگی در مدرسه شاگرد یحیی گل محمدی بودم. افتخار این را داشتم که در تیم پدیده شاگرد او باشم. از این لحاظ حساسیتی نداریم. سال قبل هم در حساس ترین در جام حذفی با هم بازی کردیم. دور رفت لیگ امسال بازی کردیم. مشکلی نداریم. سعی می کنیم تمام انرژی‌مان را در زمین بگذاریم و تمام تمرکزمان روی بازی باشد. تنها نگرانی من و هر مربی دیگری که اگر فردا با تیم پرسپولیس بازی داشت اتفاقات بازی قبل پرسپولیس و مسائل داوری آن بازی است. هر مربی دیگری هم جای من نشسته بود این نگرانی را داشت. در سه چهار بازی گذشته به اندازه کافی از داوری ضرر دیده‌ام. بازی با فولاد یک گل صددرصد آفساید، بازی با هوادار توپی که یک مترونیم بیرون ۱۸قدم خطا شده بود و برای حریف پنالتی گرفتند.

وی افزود: بازی قبل متاسفانه به دلیل اینکه صداوسیمای استان مرکزی و شهر اراک یک دوربین داشت، تصویر کاملا مشخص نبود اما داور یک پنالتی که اصلا پنالتی نبود را داور نگرفت ما کمک داور دوم اعلام کرد. گلی هم که از نفت آبادان خوردیم با دست بود. واقعا در ۳-۴ هفته قبل از داوری ضرر کردم و تمام هم و غم ما این است که فردا بعد از ۹۰دقیقه بهترین فرد زمین داور باشد. ان شاالله هیچ مشکلی برایش به وجود نیاید. ما هم تلاش می کنیم اتفاقی نیفتد. امیدواریم فردا عدالت رعایت شود.

رحمتی در مورد شرایط آلومینیوم اراک و اینکه بهتر گلزنی می‌کند وبه بازی‌ها بر می‌گردد، عنوان کرد: قول و قراری که از ابتدای فصل گذاشتیم این بود که در تیم تغییر و تحول ایجاد کنیم. بازیکنان جوان زیادی آوردیم و سعی کردیم به آن ها بازی بدهیم. جوانگرایی ما فقط شعار نبوده، این مساله زمان می برد. ابتدای فصل هم همین بازی هایی که نام بردم را پشت سرهم داشتیم. مقداری دچار مشکل شدیم ولی رفته رفته با هماهنگی بازیکنان توانستیم نتایج بهتری بگیریم. روند صعودی خوبی داشتیم که با تعطیلات جام جهانی مواجه شدیم. بازیکنان از شرایط بازی دور شدند. بازی بدون تماشاگر کیفیت آنچنانی ندارد.

وی تصریح کرد: اگر تیم ما در خانه خودش تماشاگر داشته باشد می توانیم حریفان را بیشتر تحت فشار بگذاریم. بازیکن در حضور تماشاگر بیشتر احساس مسئولیت می کند. در حال حاضر با توجه به شرایط و بودجه‌ای که برای نیم فصل داشتیم، تصمیم گرفتیم بازیکنانی را از پایه‌های خودمان بیاوریم. اول فصل هم در نقل و انتقالات زیاد سروصدا نکردیم. بودجه نیم فصل دوم ما ۴میلیارد و نیم بود.

رحمتی گفت: دو بازیکن از امیدها اضافه شدند که بازی قبل و بازی هوادار بازی کردند. یک بازیکن از تیم جوانان اضافه شده و نزدیک به ۱۲ بازیکن هم در لیست بزرگسالان هستند که به تناوب اضافه می شوند. هرکدام شرایط خوبی داشته باشند استفاده می کنیم. اگر لیست بازیکنانی که از اول فصل بازی دادیم را مرور کنید، می بینید حتی بازیکنان زیر ۲۰ سال زیادی داریم. خردمند که بازی قبل بازی کرد  ۱۹ ساله است. وطن‌دوست هم همینطور، هوشمند ۲۲ساله است. احسان حسینی و همچنین شکیب پور بازیکن ۲۰ ساله ما بازی کرده است.

وی افزود: جوانگرایی ما به حرف نبوده است. سعی کردیم به آن ها بها بدهیم. یونس اکبرپور ۲۰ساله است و از اول فصل با ما کار را شروع کرد. فکر می کنم در ادامه روند رو به رشد‌مان بازیکنان جوان بیشتری را بتوانیم به تیم اضافه و از آن ها استفاده کنیم. از بازیکنان بزرگتر و باتجربه تیمم که تمام تجربیات‌شان را بدون هیچ چشمداشتی در اختیار این جوانان قرار می دهند و به پیشرفت تیم کمک می کنند تشکر کنم. ان شاالله در ادامه راه سعی می کنیم بهتر و بهتر عمل کنیم.
سرمربی آلومینیوم اراک در مورد اینکه تیم ملی بزرگسالان و امید کشورمان سرمربی ندارد و هرموقع از تاج سوال می شود می‌گوید در حال انجام کارها هستیم، اظهار داشت: آیا این چیز جدیدی است؟ چند سال است تیم المپیک ایران به المپیک نرفته است؟ تیم بزرگسالان که جای خود دارد و مسئولان باید هرچه سریع تر این کار را انجام بدهند ولی تیم امید بیش از ۴۰ سال است المپیک نرفته است. هر دوره هم که حذف می شویم می گوییم دور بعد خیلی زود برنامه ریزی می کنیم یک هفته مانده به مسابقات یک مربی می گذاریم، جمع می شویم و به مسابقات می رویم، یا علی!

رحمتی تصریح کرد: وضعیت همه جای کشور همین است. فقط فوتبال نیست. امیدوارم به این وضعیت سروسامانی بدهیم. امیدوارم تاج هرچه زودتر سروسامان بدهد. از نظر میانگین سنی ما جزو بالاترین لیگ ها هستیم. در جام جهانی پیرترین تیم بودیم. درفوتبال پایه واقعا ضعیف عمل می کنیم. به دلیل فشاری که روی باشگاه‌ها و سرمربیان و توقع هواداران برای نتیجه گیری، به بازیکنان جوان کمتر بها داده می شود. مشکل ما زیرساختی و مشکل تیم های پایه است. ایران جزو معدود کشورهایی است که استعدادهای زیادی در فوتبال دارد و می توانیم آن ها را به تیم های ملی اضافه کنیم و نتایج خوب بگیریم. باید برنامه ریزی درست و به موقع داشته باشیم.

وی در مورد اینکه آیا بهتر است سرمربی تیم ملی ایرانی باشد یا خارجی، گفت: در مورد چیزی که در حیطه من نیست نظری ندارم. امیدوارم مسئولان بهترین تصمیم را بگیرند و تیم ملی ما موفق باشد.

رحمتی در مورد اینکه آیا امیدوار است برای فصل آینده VAR‌به فوتبال ایران بیاید، عنوان کرد: قبلا گفته بودم تا ۱۰ سال آینده هم VAR‌ به کشور ما نمی آید. فقط باید به داوران کمک کنیم و فشار را از روی آن ها برداریم. داوران هم خودشان مصمم شوند اشتباهات‌شان کمتر شود تا بتوانیم در کنار هم به فوتبال کشور کمک کنیم. تصویربرداری که در بازی قبلی دیدیم واقعا جای تاسف داشت. ناراحت شدم که گفتند با یک دوربین فیلمبرداری شود چون زیرساخت نداریم. چطور در نیم فصل اول زیرساخت داشتیم و با چند دوربین فیلمبرداری می شد؟

وی در مورد اینکه طبقه دوم ورزشگاه آزادی از دسترس خارج شده، گفت: ما خودمان هم کم کم از دسترس خارج می شویم. ما هم در حال فرسوده شدن هستیم ولی لذت فوتبال به حضور تماشاگران و کری خوانی های محترمانه آن ها است. امیدواریم حضور اندک تماشاگران در بازی فردا هم شور و حال خاصی ایجاد کند و بازی خیلی خوبی را شاهد باشیم.

سرمربی آلومینیوم اراک در مورد اینکه آیا در بازی فردا دفاع اتوبوسی خواهد داشت و چقدر نمایش خوب آلومینیوم برایش دغدغه است، اظهار داشت: از روزی که به آلومینیوم آمدیم سعی کردیم فوتبال خوب و تماشاگرپسندی داشته باشیم. واقعا متوجه این الفاظ اتوبوسی و دیوار و… نمی شوم. زمانی هست که در بازی شرایطی پیش می آید و شما مجبور به دفاع کردن می شوید. آن هم یک استراتژی در بازی است ولی من فوتبال کثیف دوست ندارم. اینکه بازیکنم زمین بیفتد و وقت تلف کند و… اصلا به این چیزها علاقه ندارم. دوست ندارم فوتبال خوبی ارائه بدهم. از پرسپولیس و گل محمدی شناخت کاملی دارم. می دانم او هم علاقه زیاید به فوتبال بازی کردن دارد. ما هم سعی می کنیم فوتبال بازی کنیم ولی باید توان تیم ها را هم ببینید.

وی تصریح کرد: شما ممکن است در یک بازی از دقیقه یک از جلو پرس کنید اما ممکن است زورتان به تیمی نرسد. ایران مقابل انگلیس چگونه بازی کرد؟ شما نمی توانید از یک سرمربی خرده بگیرید که اتوبوسی دفاع می کند. به شرایط بستگی دارد. سال گذشته در جام حذفی پرسپولیس را بردیم اما در زمان هایی پرسپولیس آنقدر فشار آورد که در محوطه جریمه خودمان دفاع می کردیم ولی توانستیم از آن شرایط خارج شویم. حتی دو بار عقب افتادیم و توانستیم برگردیم و برنده شویم. بازی رفت امسال هم برعکس بود. بازی دست ما بود و این اتفاقات برای پرسپولیس افتاد. امیدوارم فردا مردم بازی خوبی را شاهد باشند.

رحمتی در خصوص اینکه آجورلو اعلام کرد با او برای سرمربیگری استقلال صحبت کرده و آیا دلیلی خاصی داشته که این پیشنهاد را قبول نکرده، گفت: او واقعا لطف دارد که این بحث را مطرح کرده ولی من هم در مربیگری برای خودم اهدافی دارم. دوست ندارم خیلی بی دلیل و بی منطق و بدون مشورت و آگاهی تصمیم بگیرم. دوست دارم پس از سال ها فعالیت در این زمینه و اثبات خودم، به تیم‌های بالاتر فکر کنم.

سرمربی آلومینیوم در مورد نماش خوب محمدرضا آزادی، عنوان کرد: او هم ۲۳ ساله است و سال به سال بهتر می شود. همه بچه ها در کنار هم به هم کمک می کنند. الویت‌شان موفقیت تیم است. مطمئنا در سال های آینده از این جوانانی که نام بردم در تیم های بزرگتر و تیم ملی بیشتر می شنوید. سعی می کنیم به آن ها کمک کنند آنچه که واقعا توانایی‌شان را دارند به نمایش بگذارند. از آن ها ممنون هستم که با همه وجود تلاش می کنند و زحمت می کشند که به تیم آلومینیوم کمک کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.